czwartek, 2 sierpnia 2012

Nie wychodź z domu głodny!


"Śniadanie jedz jak król, obiad jak książę, a kolację jak żebrak" - w tym popularnym powiedzeniu tkwi wiele prawdy nie tylko dla osób będących na diecie. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - tak twierdzą lekarze i dietetycy. Poranny posiłek to dawka energii na pierwszą połowę dnia – jeśli go pominiemy, szybko odczujemy zmęczenie, trudności z koncentracją, niską wydajność pracy, a nawet ból czy zawroty głowy, będące efektem niskiego poziomu glukozy we krwi. Cierpi też nasz żołądek - rano nasila się produkcja soków trawiennych, które, gdy jesteśmy na czczo, podrażniają błonę śluzową żołądka, co w efekcie skutkować może stanami zapalnymi, a nawet wrzodami.

Ponadto niejedzenie śniadań sprzyja nadwadze, ponieważ organizm, pozbawiony porannej dawki energii, otrzymuje sygnał do gromadzenia zapasów. Większa część posiłków ulega przetworzeniu na tłuszcz. Śniadanie powinno dostarczać 25 nawet do 30% dziennej dawki kalorii! To oznacza, że możemy sobie pofolgować :-)
 
No i najważniejsze: dobre śniadanie, najlepiej zjedzone bez pośpiechu i w przyjemnej atmosferze, to gwarancja dobrego humoru na cały dzień.

Te kilka powodów chyba wystarczy, by Was przekonać?

1 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń